Poznaj właściowości kosmetyków z Morza Martwego
Poznaj właściowości kosmetyków z Morza Martwego

Morze Martwe jest jednym z najbardziej zasolonych i najbogatszych w minerały akwenem na świecie. W zasadzie jest to słone jezioro, którego zasolenie sięga średnio 26%. Duża wyporność sprawia, że prawdopodobieństwo utonięcia jest praktycznie zerowe, można zażywać kąpieli leżąc praktycznie na tafli wody J

Morze Martwe to najniżej położone miejscem na powierzchni ziemi 418m p.p.m i liczba ta stale się obniża. Powierzchnia morza przez ostatnie 40 lat zmniejszyła się aż o 30%. W wodzie nie spotkacie, żadnych zwierząt ani roślin, mogą w nim przeżyć jedynie niektóre bakterie i grzyby.

W wodach Morza Martwego odkryto aż 26 minerałów m.in. magnez, potas, cynk, wapń, chrom, żelazo, chlorki. Wysoki stopień zmineralizowania sprawia, że kąpiele w morzu są zbawienne dla osób z chorobami skórnymi – działają bowiem hipoalergiczne.

Ich pozytywny wpływ na skórę został potwierdzony wieloma badaniami naukowymi. Terapie z zastosowaniem produktów z Morza Martwego są powszechnie stosowane w uzdrowiskach, salonach SPA i gabinetach odnowy biologicznej.

Warto więc zaopatrzyć się w oryginalną sól z Morza Martwego, którą możecie wykorzystać do kąpieli w domowym zaciszu. Oryginalna sól jest bogata w minerały a w swoim składzie zawiera magnez, potas czy wapń oraz mniejszą ilość żelaza, chromu, manganu i cynku. Te niespotykane połączenie pierwiastków sprawia, że sól jest niezastąpiona w leczeniu chorób skóry (kąpiele solankowe). Kąpiel ma działanie odprężające i relaksujące, wspomaga łagodzenie bólów pochodzenia reumatycznego i bólu mięśni.

Oprócz soli unikalne właściwości lecznicze ma również błoto z Morza Martwego, bogate w ponad 40 cennych minerałów.  Stosuje się je nie tylko do celów leczniczych (np. łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry), ale również kosmetycznych. Wspomaga m.in. walkę z cellulitem ponieważ wpływa na lepszą cyrkulację krwi. Dzięki okładom z błota skóra jest doskonale odżywiona, miękka i sprężysta. Mają one doskonały wpływ na podrażnioną skórę, zmniejszają dolegliwości występujące przy łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry, alergiach czy grzybicy.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty! Mamy oryginalne kosmetyki z Morza Martwego!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl