Zastosowania aloesu i żelu aloesowego
Zastosowania aloesu i żelu aloesowego

Aloes jest powszechnie znanym, naturalnym środkiem leczniczym o oddziaływaniu korzystnym na wielu polach urody i zdrowia. Dzięki jego właściwościom łagodzącym i regenerującym pomaga w przywróceniu uszkodzonej cery do jej pełnego blasku. Jego stosowanie pozwala też przyspieszyć proces gojenia się skóry. Znakomicie sprawdza się on jako sposób na nawilżenie i usunięcie nieestetycznych przebarwień z jej powierzchni. 

Aloes jest substancją roślinną stosowana w kosmetyce i lecznictwie od wieków. Jej popularność obejmuje cały świat. Odmianą przedstawiającą najcenniejsze właściwości pielęgnacyjne jest aloes drzewiasty (łac. Aloe arborescens) oraz aloes zwyczajny (łac. Aloe Vera). 

W liściach aloesu znajduje się miąższ bogaty w cenne składniki sprzyjające urodzie. Znajduje się wśród nich:

- Witamina A

- Witaminy z grupy B

- Witamina C

- Sole mineralne, w tym potas, miedź, magnez, siarka, wapń

- Kwasy organiczne, w tym między innymi kwas bursztynowy

Warto korzystać z markowych kosmetyków zawierających aloes i minerały z Morza Martwego. W ten sposób nasza uroda zyska dodatkowo dzięki oddziaływaniu witaminy E, zwanej nie bez powodu witaminą młodości. Pomaga ona w usuwaniu wolnych rodników mających swój udział w procesie starzenia się skóry.

Dostępną obecnie, wygodną w użyciu i praktyczną formą w jakiej dobroczynne właściwości tej rośliny są oferowane, jest żel aloesowy. Jego stosowanie jest proste i korzystne, tym bardziej warto więc poznać sposoby jego wykorzystania z pożytkiem dla siebie.

Żel aloesowy na twarz

Cera twarzy jest nie tylko szczególnie wrażliwa, ale też stale narażona na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Nie są rzadkimi problemy z jej przesuszeniem, podrażnieniem czy przebarwieniami. Żel aloesowy stanowi panaceum na wszystkie te kłopoty. Zawierający minerały z Morza Martwego żel zapewnia głębokie nawilżenie, przez co ukojona skóra zyskuje na elastyczności i miękkości. Przekłada się to na jej świeży, młody, promienny wygląd. Ponadto, stosowanie żelu aloesowego czyni cerę w większej mierze odporną na kolejne dawki szkodliwych czynników takich jak wiatr, promienie słoneczne czy twarda woda. Żel aloesowy, poprzez swoje właściwości bakteriobójcze i regenerujące, pomaga też w radzeniu sobie z wypryskami oraz zmarszczkami mimicznymi powstającymi wskutek częstego napinania mięśni twarzy. 

Drobne wypryski na cerze ustępują już po punktowym nałożeniu żelu. Bardziej obszarowe sfatygowanie cery, takie jak na przykład jej wysuszenie, ustępują po rozprowadzeniu żelu na całej wymagającej tego partii.  

Aloes na całe ciało

Stosowanie żelu aloesowego sprzyja też poprawie wyglądu i kondycji skóry całego ciała. Można dokonywać tego bezpośrednio, bez rozcieńczania, jednak popularne jest mieszanie go z balsamem w proporcji jeden do jednego. W ten sposób zużyjemy mniej żelu, mogąc jednocześnie wciąż rozprowadzić go po całej powierzchni ciała.

Aloes na włosy

Stosowanie żelu aloesowego sprawdzi się również przy zabiegach pielęgnacyjnych dotyczących włosów. Szczególnie skorzystają na takiej kuracji włosy o specyfice suchej, wysokoporowate. Ta druga ich cecha może być zarówno konsekwencją błędów w pielęgnacji jak i też ich wrodzoną charakterystyką, jednak w obu przypadkach wynikające z tego konsekwencje są podobne: włosy takie przypominają siano, łatwo tracą wodę i z tego względu wymagają regularnego nawilżenia. Żel aloesowy stanowi odpowiednią kurację na tę dolegliwość, nie kończy się jednak na tym jego przydatność przy dbaniu o włosy.  Żel aloesowy można z powodzeniem dodać do szamponu, co uczyni jego działanie delikatniejszym, bądź odżywek i maseczek do włosów, dzięki czemu włosy staną się znacznie lepiej nawilżone.

Skuteczność i wszechstronność korzystnych właściwości aloesu powoduje, że oparte o niego kosmetyki pomimo upływu lat wciąż niezawodnie zasługują na miejsce w naszej łazience.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl